Дневна архива: 22. април 2016.

Ко год неће, нагона му нема!

Udruzenje Focaka-Kosovka devojka-

Поштовани чланови и пријатељи,
негде половином Првог светскога рата који је трајао од 1914 до 1918 године а, тачније на божић 7.јануара 1916. године, чувени командант црногорске војске сердар Јанко Вукотић, који је командовао ратним јединицама у највећој хришћанској битки на Балкану после Косовског боја, изговорио је чувену реченицу чије упориште можемо наћи у моралном кодексу свакога човека. Наиме, окупивши борбене јединице које су као задатак имале зауставити аустроугарску офанзиву, чувени војсковођа, генерал, начелник генералштаба и командант Херцеговачког одреда обратио се својој постројеној армији речима, које је касније познати народни епски песник Радован Бећировић Требјешки овековечио у епској песми „Мојковачка битка“. „Ко, год неће нагона му нема, кога мушко срце не опрема, коме опште добро није мило, нека бјежи и просто му било! Нека каже када дома дође, за нас што смо останули овђе, нека нам се не надају кући, ми смо пали прошлост крунишући.“

Оваквом најавом Вас позивамо да дана 25.04.2016. године, понедељак, дођете у ресторан ауто центра „Стојановић“ у што већем броју, који се налази у улици Јурија Гагарина 225, други спрат на Новом Београду. Како наћи?
Имамо одржавање скупштине и једну тачку дневног реда која за циљ има хуманитарни карактер а, коју због комплексности информације не можемо јавно објавити.

Уколико Вас интересују ближе информације, обратите се редакцији сајта на број телефона смс поруком: 061/28-25-434

Our weather forecast is from Wunderground for WordPress